«Обличчя моєї України»: результати конкурсу відеороликів з нагоди 30-ї річниці Незалежності України

imageДо 30-річчя незалежності України комунальним закладом «Обласний центр дитячої та юнацької творчості» Житомирської обласної ради організовано та проведено конкурс відеороликів «Обличчя моєї України». Захід відбувся з метою реалізації дитячих та молодіжних ініціатив, спрямованих на зміцнення національної єдності, популяризацію патріотичних цінностей та традицій.

Провести конкурс запропонувала заступник голови Житомирської облради старшокласників Кароліна Ященко. Її ідею підтримали лідери-старшокласники під час зборів активу обласної ради учнівського самоврядування.

У обласному конкурсі патріотичних відеороликів взяли участь представники лідерських осередків учнівського самоврядування, вихованці творчих об’єднань, гуртків, секцій, студій закладів загальної середньої та позашкільної освіти області віком від 10 до 18 років, які активно займаються творчою діяльністю.

Учасники самостійно створили відеоролики про об’єкти свого рідного міста (села, селища), які були збудовані чи відреставровані за 30 років незалежності України.

Всього на конкурсі «Обличчя моєї України» було представлено 18 відеоробіт, повідомила методист КЗ «Житомирський обласний центр дитячої та юнацької творчості» Юлія Рибак.

«Цей конкурс відбувся вперше. Діти у вільному форматі створювали фільми, тематика яких була би присвячена Україні та її незалежності. Тому учасники у своїх кінокартинах  розповідали та показували  мальовничі куточки й історичні місця нашої Житомирської області. Після перегляду  відео з’явилася мотивація поїхати і побачити на власні очі чудові краєвиди та пам’ятки», – розповіла Юлія Рибак.

Відеоролики оцінювали за такими критеріями:

  • ідея та задум автора;
  • операторська робота: монтаж, композиція, звук;
  • розкриття теми, значимість та енциклопедичність.

З-поміж журі – викладач Житомирського фахового коледжу культури і мистецтв ім. Івана Огієнка Ігор Шурпан. За його словами, конкурсанти відповідально поставилися до розкриття теми.

«Можна відзначити енциклопедичність фільмів, що подані на конкурс. Що стосується операторської та монтажної роботи, то помітно, що в учасників поки що мало досвіду. У багатьох фільмах трошки укачує через засилля ефектів. Всі початківці проходять через етапи, коли хочеться показати все і одразу. З часом приходить розуміння, що плавний монтаж, плавна побудова кадру, правильна композиція та статичні кадри переважають ось ці мерехтіння. У частини відеоробіт витримана ритміка монтажу та побудова кадру», – розповів Ігор Шурпан.

Найвищу кількість балів і  I місце у конкурсі отримало відео учасниці із Бердичева Марії Зимогляд, яка створила міні-фільм про історію музично-драматичного театру на Європейській. 

«Я вирішила розповісти про театр на Європейській, адже він став окрасою нашого міста та має цікаву історію. Будівлю зуміли відбудувати та перетворити на культурну пам’ятку міста. Я хотіла б, щоб жителі нашого міста та майбутні туристи більше дізналися про історію театру. Над відео ми працювали більше тижня, спочатку шукали цікаву інформацію і думали, як її подати. Мені допомагали наш директор школи та вчителі», – зауважила Марія Зимогляд. 

ІІ місце розділили:

  • відеоробота учениці СЗОШ №1 ім. Т.Г.Шевченка м. Бердичева Юлії Чекановської під назвою «Мій Бердичів. Минуле та сучасність»;
  • відеоробота учениці Новогуйвинської гімназії Юлії Дзюбенко під назвою «Храм Святих апостолів Петра і Павла та Преподобного Сергія Радонезького».

Відеороботи призерів можна переглянути на сторінці Житомирського обласного центру дитячої та юнацької творчості у Фейсбук.

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2