Володимир Федоренко зустрівся з представниками посольства Норвегії та взяв участь у випуску ветеранів та членів їх родин в Житомирській політехніці

DSC01196У Державному університеті «Житомирська політехніка» відбувся випуск слухачів весняного семестру проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему», що реалізується спільно з ГО «Центр конверсії та професійної адаптації».

Участь у заході взяв голова обласної ради Володимир Федоренко, заступник голови обласної державної адміністрації Юрій Оханський, заступник голови місії Посольства Норвегії в Україні Александра Вацко, радник з питань співпраці та розвитку Керстин Агнету Валберг, голова  Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимир  Рубцов, представник Міністерства ветеранів в Житомирській області Валерій Логінов, керівник ГО «Центр конверсії та професійної адаптації» Михайло Псюк, ректор ДУ «Житомирська політехніка» Віктор Євдокимов, проректори та декани вузу.

В рамках заходу представники посольства Норвегії ознайомились з діяльністю Житомирської політехніки та оглянули сучасний дитячий простір для дітей військових, ветеранів війни, членів їх родин та членів сімей загиблих учасників АТО, який був створений у рамках проєкту «Норвегія-Україна», а також однойменний фотопроєкт.

«Норвегія-Україна - це дуже важливий проєкт. Найбільшим успіхом є те, що понад 2000 студентів вже випустились у 20 містах України. Військові дуже потребують соціальної адаптації, що допоможе знайти своє місце у суспільстві, а також нових знань. І я щиро сподіваюсь, що знання, які ви отримали у Житомирській політехніці знадобляться вам у майбутньому, а також ті зв’язки, які ви тут знайшли. І особливо ці зв’язки знадобляться, коли війна з Росією завершиться. Ваше бажання і ваш вибір здобути освіту на благо України отримає найпозитивніші результати», - зазначила заступник голови місії Посольства Норвегії в Україні Александра Вацко.

Учасниками проєкту «Норвегія-Україна» на Житомирщині вже стали понад пів сотні ветеранів.

Сьогодні дипломи про участь у програмі та сертифікати про завершення навчання за напрямом «Організація власного бізнесу» урочисто отримали 34 випускники другого семестру.

За словами Віктора Євдокимова у третьому семестрі очікується ще 65 учасників, з них 25 навчатимуться за рахунок уряду Норвегії, а 40 –  за рахунок фінансової підтримки громад, з якими вже є відповідні домовленості.

«Я хочу подякувати нашим військовослужбовцям та членам їх родин, за те що ви впевнено пройшли процес навчання у Житомирській політехніці. Все що ми можемо зробити для вас власними силами, ми робимо. За останні 4 роки понад 500 учасників АТО зі всієї України безкоштовно отримали вишу освіту у Житомирській політехніці. Ми єдиний такий заклад в Україні. Безкоштовно, за рахунок бюджетних коштів, у нашому вузі навчаються і діти військових», - сказав ректор вишу Віктор Євдокимов.

Житомирщина - одна з областей України, на якій проживає найбільша кількість ветеранів сучасної війни в Україні. Це майже 20,5 тисяч осіб.

Депутатський корпус обласної ради прийняв Програму соціальної підтримки  родин загиблих, померлих, зниклих безвісти учасників АТО/ООС та Героїв Небесної Сотні на 2021 рік, що стосується в тому числі й фінансової підтримки перепідготовки та підвищення кваліфікації учасників АТО/ООС.

«Я щиро вдячний Уряду Норвегії за підтримку наших ветеранів, а керівництву вузу за реалізацію цього надважливого проєкту. Нам вкрай важлива підтримка європейської спільноти, адже наш народ захищає на сході саме європейські цінності. І я пишаюсь, що на Житомирщині є такий соціально-відповідальний вищий навчальний заклад», - підкреслив голова обласної ради Володимир Федоренко.

«Сьогоднішній випуск це результат великої командної роботи, що дозволить військовим та їх сім’ям опанувати нову спеціальність, відкрити власний бізнес та простіше пройти адаптацію до умов життя в громадянському суспільстві», - додав голова облради.

В свою чергу представник Міністерства ветеранів в Житомирській області Валерій Логінов вручив викладачам вузу нагороди від Міністерства у справах ветеранів.

DSC01196

DSC01196

DSC01196

DSC01196

DSC01277

DSC01196

DSC01196

DSC01196

DSC01196

DSC01196

DSC01196

DSC01196

DSC01196

DSC01196

DSC01196

DSC01196

DSC01196

DSC01196

DSC01196

DSC01196

DSC01196

DSC01196

DSC01196

DSC01196

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2