Депутати розширили межі ландшафтних заказників та підтримали створення пам’яток природи місцевого значення

DSC03728Дані рішення було прийнято під час 4-ї сесії обласної ради восьмого скликання. 

Присутні проголосували «за» розширення меж ландшафтного заказника місцевого значення «Глушець» на 280,0 га за рахунок Овруцького лісництва ДП «Словечанський лісгосп АПК» Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс» Житомирської обласної ради,  встановивши його загальну площу у розмірі 1224 га. 

Ландшафтна територія заказника – це мозаїчні лісоболотні мезотрофні комплекси з переважно середньовіковими вільхово-дубовими, а також сосновими лісами. 

Пріоритетами охорони у заказнику є рідкісні види тварин, занесені у Червону книгу України (2009), а саме: лось, рись, а також види птахів, що охороняються за Бернською конвенцією, -  глушець, чорний лелека.

Також підтримали розширення меж ландшафтного заказника місцевого значення «Древлянський» на 119,0 га за рахунок кварталів 67, 68 Базарського лісництва ДП «Народицьке спеціалізоване лісове господарство», встановивши його загальну площу у розмірі 25454 га. Найбільша частина території заказника представлена лісами, інша – перелогами, які повільно заліснюються.

Після аварії на Чорнобильській АЕС антропогенний вплив на лісові та інші природні екосистеми є мінімальним. На території заказника поширеними є види рослин, занесені у Червону книгу України (2009): булатка довголиста, гніздівка звичайна, коручка морозниковидна, лілія лісова, любка дволиста, пальчатокорінник Фукса, плавун колючий, беоеза темна.  З видів тварин, занесених у Червону книгу України, зустрічаються глушець, беркут, лелека чорний, рись звичайна, заєць-біляк, підорлик малий, підорлик великий.

Ботанічний заказник місцевого значення «Черевківський» з’явиться на території Коростенського району. Даний проєкт рішення підтримано депутатами під час сесії.  Пріоритетами охорони у заказнику є єдина існуюча у Житомирській області популяція зозулиних черевичків звичайних, занесених у Червону книгу України, а також ряду міжнародних конвенцій та угод (Бернська конвенція, список CITES тощо); популяція рідкісних видів рослин, занесених у Червону книгу України, – любки дволистої та коручки морозниковидної; глід український, занесений у Європейський червоний список видів, які зникають у всесвітньому масштабі; з тваринного світу – підорлик малий та сичик-горобець – види, занесені у Червону книгу України; види, включені у Бернську конвенцію, – канюк звичайний, боривітер звичайний, сова сіра.

На території Коростенського району також від сьогодні буде пам’ятка природи місцевого значення загальною площею 20,5 га. Означена ділянка лісу цінна не тільки  збереженою природною віковою і просторовою структурою, але й тим, що вона є джерелом для відтворення видової різноманітності лісів Полісся, басейну річки Прип’ять. Флористичне різноманіття представлене не менше ніж 20 видами судинних рослин. Фауністичне різноманіття є типовим для соснових лісів. Створення заповідного об’єкта сприятиме збереженню старовікових лісів та утворенню біорізноманіття.

Дані проєкти підтримані майже одноголосно.

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2