Понад 70% всіх пожеж Житомирщини минулого року стались через спалювання сухої трави

suhe smittya spalyuvannyaУ 2020 році на території Житомирської області виникло 1619 пожеж на загальній площі 43254,02 га.

Пожежі виникали:

у лісових масивах – 434 пожежі,

на торфополях – 33 ,

через спалювання сухої трави – 1152 .

Одна з масштабних пожеж в екосистемах області виникла 05 квітня минулого  року на території Народицького, Кліщивського, Базарського лісництв ДП «Народицьке спеціалізова нелісове господарство» на площі майже 7000 га.

Звертаємось до всіх громадян області, будьте обережними та суворо дотримуйтесь правил пожежної безпеки. Пам’ятайте, що заборонено випалювати траву, інші рослинні рештки та розкладати багаття в лісі.

Категорично заборонено звалювати та спалювати сміття у лісових насадженнях. Крім того забороняється палити, кидати у лісі,  на відкритих територіях, на узбіччях автодоріг непогашені сірники та недопалки.

НагадуємоПрезидент України Володимир Зеленський підписав закон про посилення захисту лісів та запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, який встановлює заборону на спалювання сухої трави в цих зонах.

Так, новий закон забороняє випалювати траву з порушенням встановленого порядку, сухої рослинності у прибережних смугах, вздовж річок, морів, морських заток і лиманів, навколо водойм та на островах, у середовищі розмноження та на шляхах міграцій тварин.

За знищення або пошкодження рослинності зловмиснику загрожує штраф розміром від 3060 до 6120 гривень, а для посадових осіб — від 15 300 до 21 420 гривень. За ті самі дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожуватиме штраф у розмірі від 6120 до 12 240 гривень.

Пам’ятайте, що пожежу легше попередити, ніж загасити !

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2