Дороги, інвестиції, туризм, захист землевласників: комісії обласної ради окреслюють цілі на наступний рік

 DSC07842Триває погодження проєкту бюджету області на 2021 рік у комісіях облради. Сьогодні голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко взяв участь у роботі двох комісії, на яких окреслив позицію керівництва облради по принципових питаннях і представив візію майбутнього Житомирщини.

На засіданні постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку депутати розглянули бюджет Житомирщини на 2021 рік, Програму економічного та соціального розвитку та план роботи обласної ради на I півріччя.

Звертаючись до депутатів, Володимир Федоренко підкреслив, що перед новою місцевою владою постає головне питання: визначити, в якому напрямку буде розвиватися регіон і яких конкретних результатів ми хочемо досягнути?

Серед очевидних пріоритетів – розвиток інфраструктури Житомирщини. «Зокрема, багато питань ми отримуємо щодо ремонту доріг, - зазначив Володимир Федоренко. - Після Нового Року запросимо представників Укравтодору, аби заслухати, як будуються дороги в нашій області, які темпи, якість і розрахунки витрат».

Також голова обласної ради зазначив, що пандемія спрацювала в світі як каталізатор для скорочення логістичних ланцюжків і перенесення виробництв ближче до великих ринків збуту, зокрема, ринку Європейського Союзу.

«Україна могла б скористатися близькістю до ЄС і  стати для Європейського регіону новим виробничим майданчиком, на який світові корпорації перенесуть свої потужності, - зауважив Володимир Федоренко. – У цій «міграції виробництв» ми бачимо великі можливості для Житомирської області. На нинішньому етапі ми активно працюємо над просуванням проєкту індустріального парку, який має запрацювати на Житомирщині. Це дозволить створити нові робочі місця, залучити інвестиції та технології, підняти область на новий рівень економічного розвитку».

Ще однією важливою темою Володимир Федоренко вважає розвиток туризму на Житомирщині. «Область має значний туристичний потенціал, але не може його повністю реалізувати через нестачу готелів та сучасної туристичної інфраструктури», - зазначив голова облради. Залучення інвестицій та створення умов для розвитку туристичних об’єктів і маршрутів стане одним із завдань профільної комісії та облради на наступний рік.

Тематика засідання комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності стосувалася затвердження річних програм і проєкту бюджету на 2021 рік. Участь у засіданні постійної комісії взяв голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко, перший заступник голови обласної ради Олег Дзюбенко та заступник голови обласної ради Володимир Ширма.

Депутати погодили більше десятка проектів рішень, зокрема комплексну програму захисту від пожеж та техногенних катаклізмів, програму соціально-економічного розвитку, а також надання матеріально-технічної допомоги військовим Збройних Сил.

Серед викликів наступного року депутати назвали відкриття ринку сільськогосподарської землі, що потенційно може підвищувати ризики рейдерства та порушення прав землевласників. Щоб не дати ділкам «нажитися» на жителях області, Володимир Федоренко пропонує консолідувати зусилля органів місцевого самоврядування та правоохоронців. «Ми як депутати маємо активно працювати і в комісіях, і з колегами з державних органів, щоб працювати на випередження і не допустити порушень прав власників паїв, фермерів та підприємців», - зазначив голова обласної ради Володимир Федоренко.

Члени комісії висловили готовність брати ситуацію під контроль.

DSC07752

DSC07575

DSC07623

DSC07597

DSC07624

DSC07774

DSC07785

DSC07811

DSC07842

DSC07887

DSC07901

DSC07910

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2