Про звіт голови районної ради 1

gerb_dok
У К Р А Ї Н А
ЖИТОМИРСЬКА РАЙОННА РАДА
РІШЕННЯ № 171
(десята сесія шостого скликання)від  «28»  грудня  2011р.

Про звіт голови районної ради
про свою діяльність за період
з листопада 2010 року


Заслухавши та  обговоривши звіт голови районної ради  про свою діяльність за період з листопада 2010 року відповідно до статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

ВИРІШИЛА:

1.    Звіт голови районної ради  Степаненка М.А.  взяти  до відома (додається).

2.    Депутатам районної ради згідно зі статтею 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» в місячний термін провести звіти перед виборцями про свою діяльність та проінформувати районну раду про результати обговорення звітів, зауваження і пропозиції, висловлені виборцями на адресу ради та її органів.


Голова районної ради                                                             М.А.Степаненко
Звіт
голови Житомирської районної ради
Степаненка Миколи Андрійовича
про діяльність за період з 12 листопада 2010 року


Відповідно до вимог  частини 17 статті 55 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні»  звітую перед районною радою про свою діяльність за період з 12 листопада 2010 року.
Повноваження Житомирської районної ради 6 скликання були визнані на 1 сесії районної ради 12 листопада 2010 року за результатами виборів до місцевих рад, що відбулися 31 жовтня 2010 року.
У звітному  періоді   робота  районної ради здійснювалась у межах повноважень, визначених  Конституцією України, Законами України, нормативно-правовими актами, Регламентом роботи та рішеннями районної ради. Упродовж звітного періоду я у своїй роботі керувався принципами – тісної співпраці з органами виконавчої влади, активної взаємодії із сільськими та селищною радами, політичними партіями, громадськими організаціями та територіальними громадами. Основним моїм завданням стало те, щоб районна рада працювала ефективно, злагоджено, сприяла консолідації наших зусиль у подоланні проблем територіальних  громад, вирішенню питань їх життєдіяльності.  Для мене головним є конкретні справи – економіка, охорона здоров’я, освіта, соціальний захист жителів району культура, спорт, адже я очолюю усю районну раду, а не певну частину депутатів.
До районної ради 6 скликання обрано 62 депутати, 31 з яких обраний по багатоманданому виборчому округу, а інші 31 – по одномандатних мажоритарних виборчих округах.       
Політичний спект районної ради представлений 10 політичними партіями та 6 депутатськими фракціями. Депутатський корпус районної ради цього скликання досить сильний, практично усі депутати мають вищу освіту (54 із 62), значна частина займає керівні посади. Хочеться відмітити, що попри це депутати налаштовані на конструктивну працю і порозуміння. Підтвердженням того є  злагоджена робота колегіальних органів районної ради – це сесії, президія та шість постійних комісій, які виступають об’єднуючою силою у розв’язанні важливих проблем району. Обіцяю, що і надалі докладатиму  максимум  зусиль для того, щоб усіх обранців об’єднували прагнення покращення соціально-економічних показників  району та добробуту його мешканців.      
Основною формою роботи районної ради є проведення пленарних засідань та засідань постійних комісій. У звітному періоді проведено дев’ять пленарних засідань.  На них розглянуто 182 питання, ухвалено 170 рішень, частину питань знято з розгляду, частину відхилено.
Згідно з вимогами чинного законодавства затверджено районний бюджет, прийняті відповідні рішення щодо використання майна спільної власності територіальних громад району, регулювання земельних відносин, функціонування соціальної сфери: освіти, охорони здоров’я,  фізичної культури та спорту, культури і туризму, оздоровлення дітей району. Створено новий друкований  засіб масової інформації районної ради – газету «Приміське життя», засновано комунальне підприємство «Редакція газети «Приміське життя», призначено Головного редактора. Заслухано звіт комунальної установи «Трудовий архів» про роботу та результати фінансово-господарської діяльності. У звітному періоді ухвалено 9 цільових програм та Програму соціально-економічного розвитку району на 2011 рік. Прийнято програми: «Тепле вікно у закладах соціальної сфери» на 2010-2013 роки, «Сільська вулиця» на 2011-2013 роки, підтримки малого підприємництва в Житомирському районі на 2011-2012 роки, програму щодо виконання заходів Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на 2011-2016 роки,  забезпечення пожежної безпеки на 2011-2016 роки, Комплексну програму профілактики злочинності у Житомирському районі на 2011-2015 роки, залучення інвестицій в економіку Житомирського району на 2011-2015 роки та охорони навколишнього природного середовища на 2011-2015 роки.
Всього на сьогоднішній день затверджені та діють  28    цільових програм та Програма соціально-економічного розвитку району. На виконання районних програм з загального фонду районного бюджету профінансовано 698,0 тис.грн., з яких на Програму розвитку архівної справи в комунальній установі «Трудовий архів» Житомирської районної ради на 2010-2011 роки – 135,3 тисяч гривень; на реалізацію Районної програми виконання заходів Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на 2011-2016 роки -  4,9 тисяч гривень;  кошти в сумі 6,7 тисяч гривень  витрачено на реалізацію заходів Районної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2010-2013 роки;  використано 442,0 тисячі гривень на організацію відпочинку та оздоровлення дітей у літній період відповідно до районної Програми; на виконання Програми розвитку освіти Житомирського району на 2008-2011 роки використано  94,1 тисяч гривень;  на Комплексну програму профілактики злочинності – 15 тисяч гривень. По спеціальному фонду на виконання Програми охорони і підвищення родючості грунтів в Житомирському районі на 2011 рік використано 201,2 тисяч гривень.  За кошти, що надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва проводиться інвентаризація земель в межах та за межами населених пунктів на території 10 сільських рад: Вересівської, Василівської,  Глибочицької, Денишівської,  Кам’янської,  Корчацької,  Ліщинської, Оліївської,  Руднє – Городищенської та  Садківської. На даний час не повністю використано кошти  по Денишівській, Руднє-Городищенській, Корчацькій та Тетерівській сільських радах. На ці сільські ради направлено 339 318 гривень, з них використано лише 65 902 гривні.  
На виконання заходів по інвентаризації земель частково виділені кошти  районною радою, частково використані кошти, які акумулювалися на рахунках сільських рад. Виконання цих заходів здійснюється у рамках реалізації районної Комплексної довгострокової програми розвитку земельних відносин та охорони земель в Житомирському районі на 2007-2015 роки. Прикро також і те, що ось уже упродовж 3 років не може використати кошти у сумі 71 тисячі гривень і державне підприємство «Житомирське лісове господарство» на створення нових лісових насаджень по районній Програмі розвитку лісового господарства по створенню нових лісів на деградованих малопродуктивних землях Житомирського району.  Загалом за  період 2011 року до районного бюджету надійшло 179 659 гривень від втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, які сплачені фізичними і юридичними особами як добровільно, так і за рішеннями суду. На теперішній час у судовому провадженні знаходяться справи по відшкодуванню цих коштів до бюджету на загальну суму 818 314 гривень.  Районна рада у повному обсязі підтримує ці позови у судах.

Шановні депутати!


У міжсесійний період робота спрямовувалася на попередній розгляд питань, що виносилися на сесії,  на засіданнях  постійних комісій, депутатських фракцій. На першій сесії районної ради було сформовано шість постійних комісій, створено президію. Практика показала, що саме на засіданнях постійних комісій  проводиться  значна частка роботи з розгляду сесійних та поточних питань.  Постійні комісії діють згідно з планом роботи та діючим положенням про постійні комісії районної ради. Засідання всіх постійних комісій проводяться відкрито і гласно.
Головним напрямком в роботі  постійної комісії з питань бюджету і комунальної власності, її голова Михайлов Антон Миколайович, було формування бюджету району та здійснення контролю за його ефективним використанням. Комісія практикувала  проведення засідань із залученням керівництва  та посадових осіб районної державної адміністрації, керівників бюджетних установ,  заслуховувався звіт керівника комунального підприємства «Агроводсервіс» про фінансово-господарську діяльність, вирішувалася значна частина питань щодо списання майна спільної власності, розглядалися  проекти положень з питань управління об’єктами спільної власності – про оренду, відчуження, списання, методику розрахунку орендної плати та інше. У звітному періоді комісія провела  вісім засідань, на яких розглянула   83  питання.   
У активній співпраці із освітніми закладами та закладами охорони здоров’я і культури працює постійна  комісія з гуманітарних питань, охорони здоров’я та соціального захисту населення, очолювана депутатом районної ради, головним лікарем Троянівської дільничної лікарні Гребенюком Олександром Павловичем. За звітний період відбулося 6 засідань постійної комісії, на яких було розглянуто ряд питань функціонального профілю, а саме: про погодження кандидатур на посади директорів загальноосвітніх шкіл району,  комісією рекомендовано на розгляд сесії нову  редакцію статуту комунальної установи «Трудовий архів» районної ради. Розглянуто ряд питань щодо виконання галузевих програм таких як: Програми збереження та використання об’єктів культурної спадщини, «Родина Житомирщини», Комплексних заходів щодо поліпшення медичного обслуговування жіночого населення та дітей раннього віку, зниження перинатальної та дитячої смертності, Програми розвитку системи надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю, цільових  Програм роботи із обдарованою молоддю  та «Цукровий діабет». Комісія також заслуховувала на свої засіданнях головного лікаря комунальної установи «Центральна районна лікарня» про прийняття об’єктів охорони здоров’я до спільної власності територіальних громад сіл та селищ району та звіт про виконання даного рішення. Своє поле зору комісія зосередила і на дошкільній освіті у районі, розглянувши питання про стан та перспективи її розвитку,  про перейменування комунальної установи «Новогуйвинська дитячо-юнацька спортивна школа з плавання «Дельфін» Житомирської районної ради та затвердження статуту, заслухала звіт директора комунальної установи «Трудовий архів» Житомирської районної ради про результати господарсько-фінансової діяльності та використання бюджетних коштів. Всього комісією розглянуто 32 питання.
Постійна комісія з питань розвитку агропромислового комплексу, земельних відносин та екології на чолі з Козелом Василем Васильовичем провела 9 засідань, розглянула  79 питань. Основна маса питань, розглянутих даною комісією – це затвердження технічних документацій з визначення  нормативно-грошових оцінок земельних ділянок, що надаються в оренду фізичним та юридичним особам. Комісією розглянуто та  внесено на розгляд сесії Програму охорони навколишнього природного середовища, рекомендовано внести зміни до  Комплексної довгострокової програми розвитку земельних відносин та охорони земель в Житомирському районі на 2007-2015 роки з метою визначення пріоритетів по інвентаризації земель. Більшість проблем у використанні земельних ресурсів виникає через те, що до цього часу не розмежовані землі державної та комунальної власності. А, отже, органи місцевого самоврядування не повною мірою можуть розпоряджатися земельними ділянками, які повинні належати до їх відання. Я маю на увазі землі запасу та резерву, які знаходяться за межами населених пунктів. Адже на сьогодні до повноважень сільських, селищних рад належить розпорядження землями лише у межах населених пунктів. Тому у комісії є ще багато напрямків для роботи у наступні роки.
24  питання розглянула на своїх засіданнях комісія з питань законності, правопорядку і прав людини, яку очолює Павлущенко Олександр Миколайович. Відбулося у звітному періоді 6 засідань цієї комісії. Специфіка роботи комісії передбачає вирішення питань, що стосуються правопорядку та охорони громадського порядку у районі. Так, з цією метою комісія регулярно заслуховує на засіданні керівництво райвідділу міліції, зокрема, з питань виконання Комплексної програми профілактики злочинності в Житомирському районі,  заслухано звіти виконавців  Програми протидії торгівлі людьми, що діяла у період з  2009 по 31 грудня 2010 років.  За ініціативою постійної комісії внесено зміни до складу комісії з питань поновлення прав реабілітованих, що діє при районній раді, внесено зміни до Регламенту роботи  районної ради. Розглянуто   виконання   районної   Програми подолання     дитячої    безпритульності та  бездоглядності    і рекомендовано  затвердження на сесії ради  районної Програми щодо виконання   заходів  Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції  ООН    про    права дитини    на   2011  -   2016    роки». Внесено на розгляд ради Програму  забезпечення пожежної безпеки на період до 2016 року та інше.
Постійною комісією з питань депутатської етики, забезпечення діяльності депутатів та місцевого самоврядування, яку очолює Ольга Анатоліївна Вербило,  на 7 засіданнях розглянуто  25  питань, що стосуються забезпечення роботи  як районної ради, так і селищної і сільських. Цією комісією періодично проводиться аналіз участі депутатів у роботі сесій та постійних комісій. На основі вимог законів України «Про статус депутатів місцевих рад» та  «Про місцеве самоврядування в Україні» розроблено певні рекомендації для депутатів районної, селищної та сільських рад щодо обов’язків, прав та зобов’язань депутатів. Розглядались питання внесення змін та доповнень до Регламенту районної ради, що забезпечило переформатування роботи в межах дії  Закону України «Про доступ до публічної інформації». На засіданнях розробляються  плани роботи ради та вносяться на розгляд і затвердження сесії, розглядаються внесення змін до складу президії.
Постійною комісією з питань промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства  розглянуто у звітному періоді 16 питань. Цю комісію очолює депутат районної ради Курята Петро Володимирович. Функціональна спрямованість комісії передбачає розгляд питань промислової галузі. Так, на її 5 засіданнях розглянуто та рекомендовано на затвердження сесії проект Програми підтримки малого підприємництва у районі, заслухано звіт виконуючого обов’язки директора комунального підприємства «Агроводсервіс» та винесено відповідні рекомендації щодо покращення роботи підприємства. Комісією підтримані та рекомендовані на затвердження сесії проекти програм «Тепле вікно у закладах соціальної сфери» та «Сільська вулиця».
Практикується проведення спільних засідань постійних комісій. Так, за звітний період проводилися спільні засідання постійних комісії для розгляду проекту  Програми соціального та економічного розвитку району на 2011 рік, про прийом та передачу закладів охорони здоров’я із комунальної власності селищної, сільських рад до спільної власності територіальних громад району.
У той же час я, як голова ради, вважаю, що постійним комісіям не сповна вдалося забезпечити виконання вимог Регламенту роботи районної ради щодо сесійної діяльності та підвищення ефективності   роботи  постійних комісій. У деякій мірі низька активність депутатів та відвідування засідань комісій блокували роботу та не забезпечували можливості щодо прийняття остаточних рішень. У роботі постійних комісій слід повніше використовувати можливості щодо реалізації повноважень, визначених чинним законодавством.  Зокрема, аналізувати хід виконання рішень районної ради та регіональних програм, ініціювати  підготовку та розгляд питань, практикувати виїзні засідання на місцях із залученням депутатів селищної і сільських рад. На наступний календарний рік  заплановані  звіти голів  всіх  постійних комісій, під час яких буде  детально проаналізовано  їх діяльність, намічені шляхи вдосконалення роботи комісій. А також звертаю увагу, що  відповідно до статті 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» усі депутати мають прозвітуватись перед виборцями про свою роботу у раді та по виконанню рішень ради і доручень як ради, так і виборців. Про результати обговорення  звітів, зауважень та пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради та її органів, проінформувати раду.
Сьогодні важливо проаналізувати  свої дії відповідно до сучасних вимог, а всі критичні зауваження та  пропозиції, висловлені під час зустрічей з виборцями, врахувати в подальшій депутатській діяльності.
Одним із повноважень голови   ради є  забезпечення  роботи президії, як дорадчого органу районної ради. У звітному періоді проведено 6 засідань президії, на яких обговорено плани роботи районної ради, підготовка та проведення пленарних засідань ради, окремі питання щодо формування порядку денного.
При районній раді діє громадська комісія з питань поновлення прав реабілітованих. Ця комісія діє на підставі статті 9 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», її новий склад затверджено на 2 сесії районної ради. До складу комісії увійшли представники соціального захисту, архівної справи, фінансового управління, районної ради ветеранів та депутати. Очолює комісію заступник голови ради Павлюк Руслан Віталійович. За звітний період відбулося 3 засідання. Звичайно, звернень останнім часом значно поменшало, адже основна частина громадян уже скористалася своїм правом на це звернення  і за період дії закону з 1991 року фактично майже усі питання вирішені. Але трапляються випадки, коли громадяни звертаються повторно, або ж звертаються за допомогою знайти своїх прадідів, дідів, батьків, які свого часу у тридцятих роках минулого століття були заарештовані з політичних мотивів та засуджені чи вислані, а їх доля до цього часу невідома. Так, комісією за звітний період визнано жертвами політичних репресій та реабілітовано 3 громадян.   З метою вирішення питань щодо реабілітації комісією направляються запити до Росії, Казахстану; комісія звертається до правоохоронних органів з клопотанням про встановлення факту безпідставного виселення громадян з постійного місця проживання  на підставі пояснень свідків. Стається так, що іноді вирішення таких питань затягується на роки.
У сфері комунальних відносин діє робоча група з питань використання майна, метою роботи якої є надання дозволу балансоутримувачам на передачу приміщень та майна в оренду, а також проведення конкурсу та конкурсних торгів з даних питань.
Працює комісія з питань проведення щорічного конкурсу на кращий санітарний стан та благоустрій території серед селищної і сільських рад.
Розпорядженням було створено три тимчасові контрольні комісії з питань вивчення фінансово-господарської діяльності та використання бюджетних коштів комунальним підприємством «Агроводсервіс» та комунальними установами «Трудовий архів» і «Новогуйвинська дитячо-юнацька спортивна школа».
Районна рада у звітному періоді  продовжувала  роботу по дотриманню законодавства про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності. У зв’язку  з набранням чинності  у поточному році Законом України «Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування» розпорядженням було створено комісію з питань прискореного перегляду регуляторних актів. Відбулося 2 засідання цієї комісії, на яких було  переглянуто усі діючі рішення районної ради та відібрані з них ті, що є регуляторними актами та опрацювано з точки зору відповідності їх вимогам законодавства. За результатами розгляду 6 регуляторних актів рішенням 6 сесії було скасовано як такі, що не відповідають принципам державної регуляторної політики, визначені Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»,  а саме: їх проекти не були оприлюднені, як того вимагає цей закон, та відповідно не пройшли обговорення громадськості.  
Відповідно до вимог статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  законів України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та «Про захист економічної конкуренції» проекти рішень районної ради, що є регуляторними актами оприлюднюються на офіційному веб-сайті районної ради з метою їх обговорення та внесення пропозицій і зауважень громадськості. Крім того, дані проекти рішень та інші  проекти з метою запобігання порушень законодавства  про захист економічної конкуренції направляються на погодження до  Житомирського обласного територіального відділення  Антимонопольного комітету України. На проекти регуляторних актів готуються аналізи регуляторного впливу, які також оприлюднюються.  Цьогоріч упродовж вересня  обласним територіальним відділенням  Антимонопольного комітету України проводилася перевірка районної ради  з питань дотримання законодавства України щодо захисту економічної конкуренції при прийнятті рішень сесій та рекомендацій постійних комісії у період 2008 – 2011 років.  Перевірці підлягалися також і звернення громадян та юридичних осіб з цих же питань. Відповідно до акту перевірки у роботі районної ради порушень законодавства про захист економічної конкуренції не виявлено. Разом з тим винесено рекомендації, згідно яких проекти програм соціально-економічного розвитку району,  розвитку підприємництва, інші проекти нормативних актів, що передбачають  певні економічні відносини, відносини із суб’єктами господарювання мають обов’язково погоджуватися розробниками із Антимонопольним комітетом.  За звітний період підготовлено та внесено на розгляд ради  15 проектів рішень, що є регуляторними актами. 14 з них  ухвалено на сесіях ради.
Упродовж звітного року створено базу даних на об’єкти спільної власності територіальних громад сіл та селищ району, базу даних комунальних підприємств і установ районної ради,  базу даних транспортних засобів, які передалися з комунальної власності сільських рад до спільної власності району та у оперативне управління комунальної установи «Центральна районна лікарня». Завершено облік об’єктів спільної власності територіальних громад району та, зокрема, селищної і сільських рад, на які відсутні свідоцтва на право власності. Розроблені Положення про порядок списання майна спільної власності, порядок управління об’єктами спільної власності; про оренду, суборенду та  відчуження майна, про проведення щорічного конкурсу серед сільських, селищної рад на кращий санітарний стан та благоустрій території. Розроблено Методику  розрахунку і порядку використання плати за оренду майна, типові форми контрактів із керівниками установ, організації та підприємств районної ради; типові договори оренди та суборенди нерухомого майна та цілісного майнового комплексу. Затверджено Порядок погодження проведення орендарями реконструкції, технічного переоснащення, поліпшення орендованих приміщень,  розцінки на послуги комунальної установи «Трудовий архів».
Здійснено передачу дільничної лікарні, медичних амбулаторій, ФАПів та фельдшерських пунктів з комунальної власності селищної, сільських рад у власність територіальних громад району. Таким чином, ми сформували єдиний медичний центр, що підпорядкований районній раді. Мережа закладів, які надають медичну допомогу населенню у 2011 році залишилася незмінною, всього – 62: комунальна установа  «Центральна районна лікарня» районної ради, 16 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини, що розташовані у селах  Василівка, Вереси, Глибочиця, Ліщин, Піски, Дениші, Лука, Вертокиївка, Висока Піч, Сінгури, Кодня, Тетерівка, Березівка, Левків, Зарічани, Садки; Новогуйвинська міська лікарська амбулаторія, Озерненська міська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини, Троянівська  дільнична лікарня. Забезпеченість сімейних лікарів на 10 тисяч  населення складає  4,72 одиниць. Слід зазначити, що в районі продовжує існувати кадровий дефіцит спеціалістів для закладів первинної медико-санітарної допомоги, вакантними є посади лікарів – педіатрів (Троянів, Озерне, Глибочиця, Новогуйвинське) та лікарів загальної практики сімейної медицини (Лука, Ліщин, Вертокиївка, Піски, Озерне, Дениші).
Розвиток фармацевтичної галузі у районі забезпечує  комунальне підприємство «Центральна районна аптека №118». У її мережі  працює також 2 аптечні пункти та 7 сільських комунальних аптек.  Аптечна мережа охоплює такі населені пункти як Троянів, Станишівка, Левків, Новогуйвинське, Кодня, Сінгури.  
Всього до спільної власності територіальних громад сіл та селищ району входить 114 об’єктів, 46 закладів освіти (43 з яких функціонує, а 3 фактично не закриті, але учнів у них немає – це школи у Гуйві, Старошийці та Двірці), 62  медичні заклади, 5 комунальних установ («Новогуйвинська дитячо-юнацька спортивна школа», «Трудовий архів», «Центральна районна лікарня», «Територіально-стоматологічне обʹєднання», «Дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки «Орбіта») та 3 комунальні підприємства («Агроводсервіс», «Архітектура», «Центральна районна аптека №118»). Відмінно працюють керівники об’єктів комунальної власності, які одночасно є і депутатами районної ради – це завідуюча комунальним підприємством «Центральна районна аптека №118» Мороз О. Г. та головний лікар комунальної установи «Центральна районна лікарня» Литвинець О. К. Слід зазначити, що певне занепокоєння усь уже тривалий період викликає діяльність комунального підприємства «Агроводсервіс», оскільки підприємство фактично збиткове, має борги по заробітній платі та до Пенсійного фонду. Не зовсім задовільним є стан справ у  комунальній установі «Новогуйвинська дитячо-юнацька спортивна школа». Спортшкола не має свого власного приміщення, були певні проблеми із кадрами. Тому було прийнято кардинальне рішення і 9 сесією делеговано повноваження щодо управління цією установою виконавчій гілці влади – райдержадміністрації. Триває перевірка фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств та установ.
Особливо районна рада зацікавлена в тому, щоб всі підприємства працювали прибутково і не лише виплачували заробітну плату працівникам, здійснювали всі обов’язкові платежі до бюджетів та державних цільових фондів, мали можливість своєчасно оновлювати свої основні фонди, а й забезпечували додаткові надходження до районного бюджету. Продовжується робота щодо впорядкування майнових питань та контролю за рухом основних фондів.     
Шляхом часткового вирішення питань забезпечення роботи комунальних  установ та підприємств району, а також надходження додаткових коштів до районного бюджету є передача в оренду приміщень та іншого індивідуально визначеного майна, що не використовується установою чи підприємством.  Так, у комунальній  установі «Центральна районна лікарня»  орендують приміщення Житомирська обласна дитяча лікарня, Тов «Асклепій», районна аптека, благодійна організація «Лікарняна каса», а також фізичні особи – приватні підприємці. За 10 місяців поточного року  від оренди цих приміщень надійшло 99 346 гривень. Пріоритетним тут стало  і те, що орендарі не лише орендують вільні площі, а й надають послуги населенню району, зокрема медичні.
На нещодавному засіданні робочої групи з питань використання майна районної ради надано дозвіл комунальному підприємству «Центральна районна аптека № 118» на оголошення конкурсу щодо передачі в оренду частини приміщення районної аптеки та приміщення аптеки у селі Висока Піч.

Частина вільних приміщень загальноосвітніх шкіл передається в оренду сільським радам для розміщення дошкільних навчальних закладів: Барашівка, Березівка, Вертокиївка, Дениші, Іванівка, Кодня, Левків, Лука, Миролюбівка, Станишівка, Глибочок, Головенка, Зарічани, Озерянка, Оліївка, Рудня-Городище, Садки, Озерне. Від оренди вільних приміщень загальноосвітніх шкіл  за 11 місяців надійшло 25 тисяч гривень.
Районна рада також є балансоутримувачем приміщень по вулиці Лесі Українки, 1 та по вулиці Перемоги, 48-А. Орендарями  приміщень за цими адресами є бюджетні установи, за виключенням комунального підприємства районної ради «Архітектура». Від оренди  надійшло 15 тисяч гривень. У цьому році рішенням районної ради на підставі рішення суду взято на баланс приміщення райвійськкомату, що розташоване по вулиці Щорса.

Шановні депутати!


У звітному періоді районна рада намагалася працювати гласно  та  відкрито. Відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації»   у раді розроблено порядок подачі запитів на інформацію, їх форми, закріплені відповідальні особи, видано розпорядження голови районної ради, яке регламентує розподіл інформації, що створюється у раді та її виконавчому апараті, на інформацію публічну та інформацію з обмеженим доступом.  
З липня поточного року в інформаційній мережі Інтернет почав діяти веб-сайт  районної ради, який розроблено з метою забезпечення прозорості нормативної діяльності ради, громадського обговорення проектів рішень, доступу до інформаційних ресурсів Житомирської районної ради. На 8 сесії затверджено Положення про даний інформаційний канал.  На веб-сайті розміщується інформація стосовно роботи ради та  її виконавчого апарату  в сесійний та міжсесійний періоди, опубліковуються проети рішень та ухвалені рішення. Розміщено перелік діючих програм, плани підготовки проектів рішень, що є регуляторними актами, інформація про надходження та результати розгляду запитів на інформацію, порядок доступу до публічної інформації, зразки запитів та інше. На сайті також розміщуються новини, дані про комунальну власність та багато іншої корисної інформації.
Упродовж періоду з травня місяця, з дати набрання чинності Закону України «Про доступ до публічної інформації», до районної ради надійшло 9 запитів від юридичних осіб, з яких  6 запитів на інформацію задоволено повністю, 1 частково, по 1 запиту надано консультацію, по 1 запиту надано роз’яснення.
Упродовж звітного періоду до районної ради надійшло 927 звернень від юридичних осіб та  99 від громадян. Виконавчим апаратом направлено юридичним, фізичним особам, громадським організаціям, політичним партіям, правоохоронним органам 1047 листів. Від депутатів районної та обласної рад надійшло 27 депутатських звернень щодо: внесення на розгляд ради окремих питань, надання матеріальної допомоги громадянам, призначення помічників-консультантів, надання ухвалених районною радою рішень, виділення коштів на потреби закладів освіти та інші.  Головою районної ради видано 265 розпоряджень з різних сфер діяльності.
Мною, як головою ради та очолюваним мною виконавчим апаратом,  створюються  умови для реалізації прав громадян на письмові та усні  звернення. Проводилася систематична робота із зверненнями громадян. Здійснюються заходи щодо удосконалення  цієї роботи в межах чинного законодавства.  Визначені дні та години прийому громадян керівництвом ради. Звернення детально вивчаються та розглядаються відповідно до чинного законодавства, надсилаються  за необхідності для вирішення відповідним органом. Так, за звітний період до районної ради надійшло 80 письмових та 19 усних звернень громадян. За звітний період звернення надходили від різних верств населення: від пенсіонерів – 21, інвалідів – 2, від багатодітних сімей та одиноких матерів – 4. З приводу земельних питань до районної ради надійшло 41 звернення, з них 34 з питань затвердження нормативно-грошової оцінки земельних ділянок, щодо ремонту доріг – 2 звернень з питань соціального забезпечення – 7,  з питань транспортного сполучення – 2, з питань надання матеріальної допомоги – 12 та інших. Систематично проводиться виїзний прийом громадян. Керівництво ради бере участь у виїзних колегіях на чолі з головою райдержадміністрації. До того ж, в рамках Єдиного дня депутата керівництвом та районними депутатами щомісячно проводиться прийом громадян на території їх виборчих округів та сільських рад, за якими вони закріплені. Так, за звітний період особисто мною проведено виїзні прийоми громадян в Коднянській, Ліщинській, Корчацькій, Озерянківській, Денишівській  сільських радах та нанесено особисті візити практично до всіх сільських рад  району.
Специфіка роботи районної ради, яка не має фактичного виконавчого органу, у деякій мірі ставить у рамки її посадових осіб у вирішення тих чи інших питань, порушених у зверненнях громадян. Тому частину звернень ми направляємо на вирішення у районну державну адміністрацію, до повноважень якої належить вирішення порушених у зверненні питань.
Проведено день районної ради у Василівській загальноосвітній    школі І-ІІІ ступенів за участю учнівського та педагогічного колективів школи, Василівського сільського голови, членів виконавчого комітету та депутатів Василівської сільської ради. Участь у даному заході взяли також депутати районної ради Мороз Ольга Григорівна та Кур’ята Микола Станіславович. У жовтні поточного року  в рамках тижня Європейської демократії та Єдиного дня депутата було проведено зустрічі із виборцями Денишівської, Корчацької,  Глибочицької та Вересівської територіальних громад. Опрацьований напрямок – це участь територіальних громад району в грантових програмах, головною метою яких є надання фінансової підтримки в реалізації тих проектів, які не можуть бути забезпечені повною мірою за рахунок коштів місцевих бюджетів. З метою поліпшення рівня життя сільського населення в Україні, Житомирський район бере участь у Проекті Європейської Комісії та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». З цього питання проведено 2 презентаційні семінари. Мною підтримується  спільна Програма надання гуманітарної допомоги Житомирському району, учасниками якої є районна рада, американський фонд «Freedom Willage» (віце-президент В.Самарський),  обласний благодійний фонд «Турбота і милосердя» (директор,  депутат районної ради Рибицький Сергій Валентинович).
Я, як голова та депутат районної ради, беру участь в житті територіальних громад району.  Упродовж року побував на сесіях майже усіх рад, відвідував засідання виконавчих комітетів селищної, сільських рад, брав участь  у зборах громадян за місцем проживання. У звітному періоді мною відвідано багато заходів, що відбулися безпосередньо у територіальних громадах -  у святкуванні днів заснування Глибочиці, Кодні, Левкова, Іванківців та Вертокиївки;  у заході  в селі Висока Піч, присвяченому 67-й річниці визволення від фашистських загарбників, у звітно-виборній конференції районної ради ветеранів, у святкуванні Дня бібліотекаря, Всесвітнього дня пошти, зв’язку,  Дня музики, Дні працівника соціальної сфери, 75-річчя Пряжівської школи. Проведено заходи  на братській могилі у Довжику з нагоди Дня партизанської слави, з нагоди Дня перемоги та з нагоди визволення України від фашистських загарбників. Організовувалися покладання квітів  до пам’ятників та пам’ятних знаків героїв Чорнобиля, воїнів, що загинули у роки Великої Вітчизняної війни, героїв-афганців.
Відповідно до ухваленого районною радою Положення про Почесну грамоту, Грамоту та Подяку районної ради у період з листопада 2010 року з нагоди професійних та ювілейних дат, державних свят та свят територіальних громад району було  вручено 93  Почесних грамот, 113 Грамот та 28 Подяк районної ради  ветеранам війни та праці, учителям, соціальним працівникам, поштовикам, правоохоронцям, працівникам селищної і сільських рад, депутатам районної, селищної і сільських рад та багатьом іншим гідним членам громади. Так, працівникам державних установ та місцевого самоврядування вручено 26 Почесних грамот та 31 Грамоту; працівникам правоохоронних органів та працівникам Збройних Сил України – 4 Почесні грамоти, 8 Грамот, 1 Подяка; працівникам соціальної сфери – 3 Почесні грамоти, 4 Грамоти, 3 Подяки; працівникам сільського та лісового господарства – 6 Почесних грамот  та 7 Грамот; бібліотекарям – 3 Грамоти; поштовикам – 2 Почесні грамоти, 2 Грамоти; працівникам культури – 11 Грамот; освітянам – 8 Почесних грамот, 13 Грамот; працівникам охорони здоров’я – 4 Почесних грамот, 10 Грамот, 3 Подяки; ветеранам війни та праці – 18 Почесних грамот, 21 Грамота; учителям – 3, депутатам – 21 Почесна грамота; працівникам підприємств, приватним підприємцям – 3 Почесні грамоти, 2 Грамоти, 21 Подяка.
Хочеться відмітити, що районна рада  також підтримує ініціативи і щодо розвитку фізкультури і спорту в районі, зокрема серед депутатів. Так, з 4 по 8 жовтня 2011 року в місті Алушта у фінальній частині Всеукраїнської спартакіади серед депутатів Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, селищних і сільських рад, присвяченої 20-й річниці Незалежності України, в складі збірної команди області  взяли участь і наші депутати. Приємно відзначити, що честь області захищали і представники нашого району, а саме: заступник голови районної ради Р. Павлюк (футзал), депутати районної ради М. Борачук (шашки) та П. Орел (шашки); Глибочицький сільський голова С.Сокальський (футзал), депутати Глибочицької сільської ради В.Семотюк (футзал) та В.Бучинський (футзал); депутат Новогуйвинської селищної ради В.Решотка (футзал). Також хочемо нагадати, що команда Житомирського району з футзалу перемогла в обласній спартакіаді серед органів місцевого самоврядування, яка проходила на початку вересня в м. Новоград-Волинському. Землевпорядник Троянівської сільської ради В.Жданович став найкращим в області серед шахистів, а П.Орел – депутат районної ради – зайняв третє місце серед шашкістів.  
Відповідно до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення" та з метою поліпшення екологічного стану та архітектурно-естетичного вигляду об’єктів в районі у весняний період організовується та проводиться благоустрій населених пунктів.

Шановні депутати!


Виконавчим апаратом у межах чинного законодавства надаються консультації громадянам з питань виборчого законодавства, рекомендації з питань вирішення земельних питань, з якими громадяни до нас звертаються, будівництва та інші.  Надаються консультатції та роз’яснення громадянам на виконання вимог Закону України «Про безоплатну правову допомогу».
Виконавчим апаратом також надається  практична та методична допомога органам місцевого самоврядування району, її посадовим особам. Між районною радою та селищною, сільськими радами укладено угоди про взаємодію, згідно якої надається також і правова допомога. Працівники виконавчого апарату сприяють вирішенню питань навчання селищного, сільських голів, секретарів рад та інших посадових осіб рад у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів  державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій обласної ради та облдержадміністрації. Проводилися семінари-навчання на місці з питань застосування податкового та пенсійного законодавства, ухвалення рішень радами та їх виконавчими комітетами, з питань реєстрації актів цивільного  стану, захисту прав дітей, видачі державних актів та інше.  Виконавчим апаратом за звітний період розроблено 4 методичні довідники з питань застосування Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закону України «Про прискорений перегляд регуляторних актів». Розроблено рекомендації з питань підготовки та ведення пленарних засідань ради, оформлення протоколів засідань, рекомендацій та висновків постійних комісій, зразки рішень та  інших розпорядчих документів. Працівниками виконавчого апарату регулярно надаються консультації працівникам селищної та сільських рад, депутатам районної ради.  Також проведено навчання голів постійних комісій селищної та сільських рад.
У поточному році також підвищили свою кваліфікацію   усі 30 сільських, 1 селищний голови та усі працівники виконавчого апарату районної ради з питань запобігання проявам корупції. У березні поточного року 25 сільських голів та один селищний пройшли трьохденний курс  підвищення кваліфікації  з питань створення та розвитку особистих селянських господарств, обслуговуючої кооперації, сільського підприємництва, розробки та забезпечення заходів продовольчої безпеки. Даний семінар було проведено Міністерством аграрної політики та продовольства України. Районною радою також підтримано ініціативу обласного управління економіки  щодо реалізації програми підтримки підприємництва та щомісячно з вересня на базі адміністративного приміщення районної ради для підприємців району проводяться безкоштовні лекційні заняття  з короткотермінового курсу «Обліково-аналітичне забезпечення управління фінансовими ресурсами та податковими розрахунками суб’єктів малого бізнесу».  
Районна рада підтримала ініціативу Всеукраїнської асоціації селищного і сільських голів та направила  8 листопада 2011 року делегацію Житомирського району у складі: П.Андросовича – Василівського сільського голови; В.Кабалюк – Вертокиївського сільського голови, голови відділення асоціації сільських та селищних рад в Житомирському районі; С.Сокальського – Глибочицького сільського голови; Ю.Матвійчука – Станишівського сільського голови та М.Білеуша – Троянівського сільського голови,  заступника голови районної ради Р.Павлюка для участі  у семінарі в м. Києві на тему: «Досвід успішних сільськогосподарських підприємств, проектів та програм, що реалізуються при взаємодії з сільськими та селищними радами України».
Протягом  звітного періоду  працівниками виконавчого апарату     постійно надавалась організаційно-методична  допомога депутатам районної ради з питань виконання ними своїх повноважень. Працівники, закріплені за постійними комісіями, здійснюють  збір та аналіз матеріалів з питань,  віднесених  до   повноважень  комісій, готують відповідні висновки та рекомендації, їх розсилку, допомагають в  плануванні роботи комісій, оформленні документації, узагальнюють необхідну інформацію.
Розроблений довідник депутата районної ради, видано посвідчення депутатам.  Рішенням 2 сесії районної ради від 23.11.2010р. було затверджено Положення про помічника-консультанта депутата Житомирської районної ради, згідно якого кожен районний депутат може залучати для допомоги у своїй діяльності на громадських засадах до п’яти помічників-консультантів. Даним Положенням скористалось 13 депутатів. Таким чином, я, Волотовський Петро Володимирович, Лерман Ярослав Йосипович, Павлюк Руслан Віталійович, Парфентієва Тетяна Миколаїівна, Прут Микола Володимирович  і Яремчук Віктор Борисович залучили по одному помічнику-консультанту; Нижник Володимир Тимофійович, Тичинська Олена Ігорівна, Якімець Віта Вікторівна – по два; Стец Галина Анатоліївна  та  Рибицький Сергій Валентинович – по чотири помічники-консультанти, а Михайлов Антон Миколайович  – п’ять. Загальна кількість помічників-консультантів становить 26 осіб, 17 з яких мають вищу освіту. Всі помічники-консультанти отримали відповідні посвідчення належного зразку. З початку шостого скликання виконавчим апаратом підготовлено  та виготовлено 26 посвідчень помічників-консультантів.
Рішенням районної ради започатковано проведення кожного третього четверга Єдиного дня депутата. Зважаючи на особливість виборчого законодавства, ті депутати, що обрані по багатомандатному виборчому округу, від партій, рішенням ради закріплені за їх бажанням за конкретними територіальними громадами району. Це має звичайно певний позитив, адже охопити одному депутату весь район вкрай складно. Більш ефективною та позитивною для громади буде той шлях, який ми обрати – закріпили депутатів  за конкретними територіями.
Що стосується виконання господарських функцій по утриманню адміністративного приміщення районної ради, то у цьому  році  проведено поточний ремонт тепломережі на суму 9592 гривні, ремонт водогінної мережі на суму 12 950 гривень, капітальний ремонт огорожі – на 20 000 гривень, використано 3500 гривень на розробку сайту районної ради в інформаційній мережі Інтернет.  Встановлено вхідні двері – 19 358 гривень, вікна – 5137 гривень, придбано газонокосарку (1682 гривін) для утримання в належному стані  прибудинкової території, проведено поточний ремонт асфальтобетонного покриття на прибудинковій території.  На преміювання жителів та працівників району з нагоди державних, професійних, ювілейних та визначних дат  направлено кошти в сумі 11 242 гривні.

Шановні депутати та запрошені!


Послідовна робота двох гілок влади – представницької та виконавчої забезпечує виконання основних показників програми економічного та соціального розвитку, в якій   сконцентровані основні завдання, передбачені галузевими програмами на  рік.     
За січень – листопад 2011 року до загального  фонду  бюджету  району  надійшло 43170,5 тис. грн. власних доходів  при  плані в сумі 40405,3 тис. грн. Отже план перевиконано на 6,8 %, понад план одержано 2765,2 тис. грн. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 4259,6 тис. грн. або на 10,9 %.
По доходах, що враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, план доведений району Міністерством фінансів України в сумі 30708,8 тис. грн. перевиконано на 4656,2 тис. грн. або на 15,2 %.
Уточнені планові показники перевиконано по всіх запланованих 17 видах доходних джерел. Найбільшого перевиконання досягнуто по податку з доходів фізичних осіб – 1715,4 тис. грн. (105,1 %), по платі за землю – 458,3 тис. грн. (109,5 %), по платі за спеціальне використання лісових ресурів – 341,4 тис. грн. (в 2 рази) та по податку на прибуток – 27,0 тис. грн. (в 1,2 рази).  Отримано 559,3 тис. грн. плати за розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів, де план виконано на 102,9 %.  План по надходженнях від орендної плати за користування майном, що перебуває у комунальній власності, виконано на 104,0 %, або зверх плану надійшло 8,6 тис. грн.
Крім того надійшло 23,2 тис. грн. місцевих податків та зборів, нарахованих до 1 січня 2011 року, що не було передбачено бюджетом  на звітну дату.    
До районного бюджету за  січень - листопад 2011 року надійшло 23953,7 тис. грн. власних доходів при  плані в сумі  22976,9 тис. грн., тобто план виконано на 104,3 %, понад план одержано 976,8 тис. грн. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 2549,9 тис. грн. або на 11,9 %.
Уточнений план 11 місяців 2011 року по власних доходах перевиконали всі 30 сільських та Новогуйвинська селищна ради, за рахунок чого до їх бюджетів додатково надійшло 1788,6 тис. грн. Найбільшого перевиконання в абсолютних показниках досягли Оліївська с/р – 425,3 тис. грн., Кам’янська с/р – 275,6 тис. грн., Березівська с/р – 273,4 тис. грн., Станишівська с/р -  189,4 тис. грн., Вересівська с/р – 131,7 тис. грн., та Іванівська с/р – 94,5 тис. грн.
Рішеннями районної ради надано матеріальну допомогу 51 жителю району на суму 28,5 тисяч гривень, у тому числі у зв’язку з пожежами - 8 громадянам на суму 24,0 тисяч гривень. Виплачено 115,2 тисяч гривень грошової компенсації фізичним особам, які надають щомісячно соціальні послуги  в середньому 100 громадянам похилого віку.
У галузі культури проведено капітальний ремонт будинку культури в селищі  Новогуйвинське 128,8 тисяч гривень, селах Зарічани – 32,2 тисяч гривень, та капітальний ремонт електрообладнання в Березині – 4,6 тисяч гривень, розробка проектно-кошторисної документації на газифікацію будинку культури  села  Оліївка – 31,2 тисяч гривень. Закуплено музичні інструменти, костюми на суму – 147,2 тисяч гривень.
По галузі охорони здоров'я  додатково використано 69,9 тисяч гривень, за які придбано стерилізатори  для  комунальної установи «Центральна районна лікарня» та холодильники у фельдшерсько-акушерські та фельдшерські пункти. Проведено поточний ремонт приміщень районної лікарні на суму 96 452 гривень, поточний ремонт рентген-кабінету на суму 83 520 гривень, поточний ремонт даху – на суму 12 932 гривні. За кошти обласного бюджету  придбано рентген-діагностичний комплекс із машиною для проявлення рентгенівських  плівок.
Певну роботу по забезпеченню закладів освіти, охорони здоров’я та культури проведено, але ще залишається ряд невирішених питань. Так, у селах Головенка, Березівка, Василівка, Садки, Сінгури, Левків, Піски, Троянів потребують капітального ремонту водомережі. Необхідно провести реконструкцію очисних споруд у селі Березівка. Є певні проблеми у Новогуйвинському, Озерному та Високій Печі щодо боргу по погашенню різниці у тарифах  за газ за минулі роки. Проблемним питанням залишається заміна опалювальних котлів у Іванівській, Туровецькій, Гадзинській та Глибочанській школах. Потрібно встановити опалення у 16 бібліотеках району (Гадзинка, Дениші, Улянівка, Іванківці, Покостівка, Старошийка, Глибочок, Піски, Гай, Соснівка, Туровець).
Перед нами стоять також  завдання впровадження енергозберігаючих технологій у сфері тепло- та енергозабезпеченні.

Шановні депутати, присутні!


За звітний період районною радою зроблено чимало. Але зробити треба набагато більше, а тому маю намір довести своє бачення пріоритетних напрямків роботи ради на майбутнє. Найперше, це ефективне використання земельного та природно-ресурсного потенціалу з метою  збільшення доходної частини місцевих бюджетів та суворий контроль за ефективним використанням бюджетних коштів. Особливу увагу зосередити на  використанні коштів, отриманих від втрат лісогосподарського та сільськогосподарського виробництва з користю для кожного жителя територіальної громади району.  Вважаю за необхідне підняти на якісно новий рівень співпрацю районної ради  з  сільськими та селищними радами, налагодити тісний зв’язок  депутатів   цих  рівнів. Забезпечити ефективну роботу підприємств комунальної  форми  власності. І останнє, але мабуть найголовніше,  наша діяльність матиме сенс лише тоді, коли в центрі уваги, насамперед, буде людина, необхідність поліпшення умов та якості її життя. Створення соціальних гарантій.
Упевнений, що саме на це будуть спрямовані наші зусилля у майбутньому.

Дякую за увагу.

Головне меню

Ви тут: Головна документи Архів 6 скликання VI скликання Рішення сесій 10 сесія VI скликання Про звіт голови районної ради 1