Про Положення про присвоєння звання 1

gerb_dok

 

У К Р А Ї Н А
ЖИТОМИРСЬКА РАЙОННА РАДА
РІШЕННЯ № 175
(десята сесія шостого скликання)від  « 28 » грудня  2011р.


Про Положення про присвоєння звання
«Почесний громадянин Житомирського району»


Керуючись ст. 43  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійної комісії з гуманітарних питань, охорони здоров’я та соціального захисту населення, районна рада

ВИРІШИЛА:


1.    Затвердити Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин Житомирського району» (додається).

2.    Контроль за виконанням даного Положення покласти на заступника голови районної ради та постійні комісії відповідно до функціональної спрямованості.


Голова районної ради                                                                                              М.А.Степаненко


Додаток
до рішення 10 сесії
районної ради 6 скликання
від 28 грудня 2011 року №175ПОЛОЖЕННЯ
про присвоєння звання
«Почесний громадянин Житомирського району»

 

1.Загальні положення


Стаття 1.1. Звання «Почесний громадянин Житомирського району» присвоюється громадянам району, інших міст і населених пунктів України, які мають видатні заслуги  і внесли великий особистий внесок у розвиток району і Української держави, у соціально-економічний розвиток, культуру, мистецтво, науку, освіту, охорону здоровʹя, спорт та інші види діяльності, чия багаторічна виробнича, благодійницька, громадська, громадсько-політична та інша діяльність отримала широке визнання Житомирського району.
Стаття 1.2. Право присвоєння Звання належить виключно Житомирській районній раді і присвоюється щорічно не більше ніж двом особам.
Стаття 1.3. Звання присвоюється при житті або посмертно до Дня відродження району (4 січня щороку) та з нагоди державних, професійних свят, памʹятних і ювілейних дат за поданням трудових колективів підприємств, установ та організацій району, депутатських комісій районної ради, громадських організацій, районної ради,  районної державної адміністрації,  органів місцевого самоврядування.
Стаття 1.4. Особам, відзначеним Званням вручається посвідчення, стрічка і памʹятна відзнака. Прізвища Почесних громадян з фотокартками і  біографічними даними заносяться в Книгу Почесних громадян Житомирського району, яка зберігається у районній раді.

2.Обмеження щодо надання звання «Почесний громадянин Житомирського району» та його позбавлення


Стаття 2.1. Звання «Почесний громадянин Житомирського  району» не може бути надане тим громадянам, які скоїли раніше карні злочини, були засуджені, і судимість яких не погашена.
Стаття 2.2. Питання щодо позбавлення звання «Почесний громадянин Житомирського району» вирішує сесія Житомирської районної ради у разі здійснення особою карного злочину, за який особу засуджено, і вирок щодо якого вступив в законну силу, або інших протиправних дій, які завдали громадянам Житомирського району моральні та матеріальні збитки.

3.    Порядок присвоєння звання
«Почесний громадянин Житомирського району»


Стаття 3.1. Розгляд клопотань про присвоєння Звання здійснюється президією районної ради. Протокол засідання президії районної ради разом з іншими документами направляється на розгляд постійних комісій районної ради, після чого вноситься на пленарне засідання.
Стаття 3.2. Робота з акумуляції клопотань, їх узагальнення, підготовка проектів рішень сесій районної ради з питань присвоєння Звання покладається на виконавчий апарат районної ради.
Стаття 3.3. Рішення про присвоєння Звання приймається по кожній кандидатурі окремо більшістю від загального складу районної ради. Церемонія присвоєння Звання відбувається щорічно.
Стаття 3.4. При висуванні кандидатури не пізніше як за два місяці до дати нагородження до районної ради разом з клопотанням додаються: біографічна довідка про кандидата, вичерпні відомості про досягнення (обґрунтування особливого конкретного вкладу кандидата в розвиток району або визнання особливих його заслуг), фотокартка 9*12 см, відгук-клопотання субʹєктів, які виступають ініціаторами подання щодо присвоєння звання «Почесного громадянина Житомирського району».
Клопотання про нагородження без подання зазначених документів не розглядається.
Стаття 3.5. Самовисунення на присвоєння Звання не розглядається.

4.    Порядок нагородження осіб, яким присвоєно звання
«Почесний громадянин Житомирського району»


Стаття 4.1. Вручення посвідчення, стрічки та памʹятної відзнаки «Почесний громадянин Житомирського району» проводиться від імені та за дорученням сесії районної ради в умовах урочистості та широкої гласності під час святкування Дня відродження району та інших державних та професійних свят, памʹятних і ювілейних дат.
Стаття 4.2. Рішення сесії районної ради про присвоєння Звання доводиться до відома громадян шляхом опублікування на сайті районної ради або через районну газету.

5. Пільги Почесного громадянина Житомирського району


Стаття 5.1. Присвоєне звання дає право:
-    бути присутнім на сесіях районної ради з правом дорадчого голосу та інших заходах, які проводяться в районі;
-    щороку передплачувати безкоштовно районну газету;
-    отримати одноразову грошову допомогу в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.
Стаття 5.2 Видатки, повʹязані з реалізацією даного Положення, відшкодовуються за рахунок коштів районного бюджету.


6. Заключні положення


Стаття 6.1. У разі втрати або псування посвідчення чи відзнаки «Почесний громадянин Житомирського району» дублікати не видаються.
Стаття 6.2. У разі смерті особи, відзначеної Званням, її посвідчення, стрічка і памʹятна відзнака залишаються у спадкоємців без права носіння та отримання пільг.
У випадку, коли присвоєння Звання відбувається посмертно, посвідчення та памʹятна відзнака видаються членам родини.

7. Опис атрибутів «Почесного громадянина Житомирського району»


Стаття 7.1. Опис стрічки
Стрічка виготовляється із шовкової тканини кольору Державного прапора України 140*2000 мм, на якій літерами золотого відтінку написано «Почесний громадянин Житомирського району».
Стаття 7.2. Опис посвідчення
Посвідчення являє собою книжечку вишневого кольору. На лицевій стороні зображено герб Житомирського району. Нижче герба виконано надпис літерами золотистого відтінку «Посвідчення Почесного громадянина Житомирського району».
На першій сторінці – прізвище, імʹя та по-батькові Почесного громадянина, серія та номер посвідчення.
На другій сторінці розміщено текст: «Присвоєно звання «Почесний громадянин Житомирського району» з врученням памʹятної відзнаки», номер відзнаки. Нижче розміщений підпис голови районної ради.
Стаття 7.3. Опис памʹятної відзнаки
Памʹятна відзнака «Почесний громадянин Житомирського району» виготовляється у вигляді медалі – чеканної колодки, покритої синьою та жовтою емаллю, що символізує державний прапор України. Нижня частина – медаль у вигляді підвіски діаметром 32 мм з повнокольоровим зображенням герба Житомирського району. По колу викарбовано літерами текст : «Почесний громадянин Житомирського району». Медаль обрамлена тисненим декором.
Памʹятна відзнака має спеціальне кріплення і носиться на грудях з правого боку.Заступник голови районної ради                                                                              Р.В.Павлюк

Головне меню

Ви тут: Головна документи Архів 6 скликання VI скликання Рішення сесій 10 сесія VI скликання Про Положення про присвоєння звання 1