Новини

Приймаються документи для включення до списку присяжних Житомирського районного суду

Присяжні

На підставі статей 63-65 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» та подання Територіального управління державної судової адміністрації України, Житомирською районною радою формується список присяжних Житомирського районного суду.

Якщо Ви досягли тридцятирічного віку, постійно проживаєте на території, на яку поширюється юрисдикція Житомирського районного суду та виявили бажання бути присяжним, просимо подавати документи за адресою: вулиця Лесі Українки, 1, м. Житомир, Житомирська районна рада, каб 206, контактний телефон 0412-42-47-16
електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Бажаючим стати присяжним необхідно подати наступні документи:
1. Ксерокопії паспорта громадянина України (1-4 сторінки та сторінка з інформацією про реєстрацію місця проживання). Або ксерокопію паспорта громадянина України у вигляді ID-картки та довідку про реєстрацію місця проживання або місця перебування.
2. Документ, що підтверджує відсутність судимостей.
3. Довідку відповідного закладу охорони здоров'я про те, що він не перебуває на обліку та не має психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного;
4. Автобіографію.

Довідкова інформація:

Хто може стати присяжним?
Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» присяжним може бути обраний громадянин України, який досяг 30 років і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

Хто не може бути присяжним?

Присяжними не можуть бути громадяни, які:
- визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
- мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків народного засідателя, присяжного;
- мають незняту чи непогашену судимість;
- є народними депутатами України, членами Кабінету Міністрів України, суддями, прокурорами, працівниками органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів, військовослужбовцями, працівниками апаратів судів, іншими державними службовцями, посадовими особами органів місцевого самоврядування, адвокатами, нотаріусами, членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції;
- на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
- досягли 65 років;
- не володіють державною мовою.

Гарантії прав присяжних
Присяжним за час виконання ними обов'язків у суді виплачується винагорода.
За присяжними на час виконання ними обов'язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов'язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов'язків у суді не допускається.
На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов'язків із здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов'язків.

Присяжні є суб'єктами декларування
У особи з моменту виконання обов'язків присяжного, виникає зобов'язання подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Ви тут: Головна Приймаються документи для включення до списку присяжних Житомирського районного суду