Новини

Голова Житомирської районної ради Олександр Блощинський прокоментував перший рік з моменту проведення виборів в новостворених громадах

1497-gorod na ladoni 2 1

Голова Житомирської районної ради Олександр Блощинський прокоментував перший рік з моменту проведення виборів в новостворених громадах по всій Україні та озвучив власні пропозиції щодо деяких законодавчих механізмів, яких бракує для повноцінної децентралізації.

Житомирський район – один з найбільших в Україні. Після проведення децентралізації до його складу увійшли 10 колишніх районів та місто Житомир.

Протягом року після обрання депутати завершили передачу медичних та освітніх закладів місцевим громадам, провівши великий об'єм роботи. І процес об'єднання був досить складним. Житомирській райраді закидали те, що вона отримали багато майна.

Але разом з майном новостворений орган отримав також борги та судові справи, розповів Олександр Блощинський. Найбільша проблема зараз в тому, що до кінця під таку реформу не сформована законодавча база. Разом з колегами з асоціації обласних та районних рад нині напрацьовуються пропозиції для передачі органам центральної влади.

«Ще одна серйозна проблема ради на рівні району – невідповідність повноважень та фінансування. На виконання потрібних для району програм та виконання депутатських повноважень кошти не передбачені. Зараз рада фінансується з коштів, які ми отримуємо з видачі дозволів та здачі в оренду приміщень, більшість з яких орендують державні структури за 1 грн. Для того, щоб рада мала можливість ефективно працювати її потрібно залишити в горизонтальному вирівнюванні. І на її фінансування має виділятись принаймні 2-3% ПДФО. Це також потребує внесення змін до законодавства» - зазначив голова Житомирської районної ради Олександр Блощинський.

Ви тут: Головна Голова Житомирської районної ради Олександр Блощинський прокоментував перший рік з моменту проведення виборів в новостворених громадах