Рішення №881 «Про внесення змін до Методики  розрахунку і порядку використання плати за оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ району»

Кількість переглядів: 41
Скликання: 7 скликання
Сесія: 25 сесія
Тип документу: Рішення
Дата: 26.06.2019
Номер документу: 881
Назва документу: Про внесення змін до Методики  розрахунку і порядку використання плати за оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ району
Прикріплені файли:


УКРАЇНА

ЖИТОМИРСЬКА РАЙОННА РАДА

РІШЕННЯ № 881

(двадцять п'ята сесія сьомого скликання)

 

від «26» червня 2019 року

 

Про внесення змін до Методики  розрахунку
і порядку використання плати за оренду майна,
що є спільною власністю територіальних громад
сіл, селищ району

 

 

        Керуючись  ст.ст. 43, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  Законами України «Про оренду державного та комунального майна», «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність  в Україні»,  постановою Кабінету Міністрів України від 10.08.1995 р. № 629  «Про затвердження Методики оцінки об'єктів оренди, Порядку викупу орендарем оборотних матеріальних засобів та Порядку надання в кредит орендареві коштів та цінних паперів», враховуючи постанову Кабінету Міністрів України від 04.10.1995р. № 786 «Про Методику розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу» (зі змінами і доповненнями) та висновки постійної комісії районної ради з питань бюджету і комунальної власності  від 21.06.2019р., районна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Внести до Методики  розрахунку  і порядку використання плати за оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад  сіл, селищ району, затвердженої рішенням 7 сесії районної ради 6 скликання від  24.05.2011 р. № 102 із внесеними змінами  рішенням 9 сесії районної ради 6 скликання від 18.11.2011р. № 156, рішенням 29 сесії районної ради 6 скликання від 25.11.2014 р. №540, рішенням 10 сесії районної ради 7 скликання від 16.05.2017 р. №362 та рішенням 13 сесії районної ради 7 скликання від 29.09.2017р. № 456, такі зміни:

 

1. Пункт 2.1. доповнити наступними абзацами:

«У разі визначення орендаря на конкурсних засадах орендна плата, розрахована за цією Методикою, застосовується як стартова, а її розмір може бути збільшено за результатами такого визначення.

Орендна плата встановлюється лише в грошовій формі.»

 

2. Пункт 2.3. доповнити наступними абзацами: 

   «Оцінка об'єктів оренди проводиться з метою визначення вартості таких об'єктів згідно з положеннями (національними стандартами) оцінки майна та цією Методикою з урахуванням положень (стандартів) бухгалтерського обліку для відображення її в договорі оренди та використання під час розрахунку орендної плати.

   Оцінка обов'язково проводиться перед укладенням договору оренди та перед продовженням (поновленням) договору оренди у разі, коли на момент продовження дії такого договору остання оцінка об'єкта оренди була проведена більш як три роки тому. Результати незалежної оцінки є чинними протягом шести місяців від дати оцінки, якщо інший строк не передбачений у звіті щодо незалежної оцінки.

   Відбір суб’єктів оціночної діяльності з експертної (незалежної) грошової оцінки майна спільної власності територіальних громад сіл та селищ Житомирського району для цілей оренди здійснюється на конкурсних засадах.

   Результати оцінки майна, висновок про оцінку майна затверджується  робочою групою з питань використання майна районної ради. У разі, якщо передача в оренду нерухомого майна здійснюється за рішенням районної ради, у випадках, що передбачені чинним законодавством України та рішеннями і порядками (положеннями) районної ради,  результати оцінки майна, висновок про оцінку майна затверджується виключно районною радою.

   У разі коли для розрахунку орендної плати не передбачене проведення незалежної оцінки нерухомого майна (у т.ч., коли розмір орендної плати відповідно до вимог чинного законодавства встановлюється у розмірі 1 грн на рік (згідно з п. 2.18 цієї Методики)) здійснюється стандартизована оцінка зазначеного майна.

   Стандартизована оцінка - оцінка, що здійснюється самостійно органом місцевого самоврядування або ж балансоутримувачем нерухомого майна з використанням стандартної методології та стандартного набору вихідних даних, за результатами якої складається акт оцінки, в якому визначається оціночна вартість.

   Для стандартизованої оцінки нерухомого майна та іншого окремого індивідуально визначеного майна, балансоутримувачем орендованого майна утворюється комісія, яка проводить оцінку майна за залишковою вартістю на підставі даних бухгалтерського обліку. У разі коли орендоване нежитлове приміщення є частиною будівлі (споруди), стандартизована оцінка вартості такого приміщення для цілей цієї Методики проводиться з урахуванням залишкової вартості будівлі (споруди) в цілому та питомої ваги приміщення у площі будівлі (споруди). Результати проведення стандартизованої оцінки оформлюються актом оцінки нерухомого майна (додаток 3 до Методики), який затверджується Уповноваженим органом, яким є робоча група з питань використання майна районної ради.»

 

3. Пункт 2.6. доповнити наступним абзацом:  «Витрати на утримання нерухомого майна, зданого в оренду одночасно кільком підприємствам, організаціям, і прибудинкової території, розподіляються між ними залежно від наявності, кількості, потужності, часу роботи електроприладів, систем тепло- і водопостачання, каналізації за спеціальними рахунками, а в неподільній частині - пропорційно розміру займаної підприємствами, організаціями загальної площі.»

 

4. Пункт 2.18 викласти у новій редакції:

      «2.18. Розмір річної орендної плати за оренду нерухомого майна 1 гривня встановлюється таким орендарям:

  • бюджетним організаціям, які утримуються за рахунок  державного  та/або місцевого бюджетів;
  • Пенсійному фонду України та його територіальним органам;
  • Фонду соціального страхування, робочим органам його виконавчої дирекції та їх відділенням;
  • Державній службі зайнятості (Центральному апарату), регіональним та базовим центрам зайнятості;
  • державним та комунальним закладам охорони здоров’я;
  • музеям, які утримуються за рахунок державного та місцевих бюджетів;
  •  національним художнім колективам та концертним організаціям, яким надається фінансова підтримка з державного бюджету;
  •  державним та комунальним телерадіоорганізаціям;
  • редакціям державних і комунальних періодичних видань, періодичних видань, заснованих об’єднаннями громадян, державними науково-дослідними установами, закладами освіти, трудовими і журналістськими колективами, підприємствам зв’язку, що їх розповсюджують;
  • Товариству Червоного Хреста України та його місцевим організаціям;
  • юридичним та фізичним особам для облаштування у закладах охорони здоров’я кімнат відпочинку (сімейних кімнат) для перебування в них на безоплатній основі осіб, які перебувають на лікуванні у цьому закладі, та членів їх сімей (під час лікування таких осіб);
  • асоціаціям органів місцевого самоврядування із всеукраїнським статусом;
  • особам з інвалідністю з метою використання під гаражі для спеціальних засобів пересування.»

 

5.  Доповнити пунктами 2.19. та 2.20.:

«2.19.  Індексація річної орендної плати, зазначеної у пункті 2.18 цієї Методики, проводиться один раз на рік на підставі річних індексів інфляції у строки, визначені договором оренди.»

«2.20. Орендна плата у розмірі, встановленому згідно пункту 2.18. цієї Методики, не застосовується у разі оренди нерухомого майна для розміщення засобів масової інформації:

- рекламного та еротичного характеру;

заснованих в Україні міжнародними організаціями або за участю юридичних чи фізичних осіб інших держав, осіб без громадянства;

- в яких понад 50 відсотків загального обсягу випуску становлять матеріали зарубіжних засобів масової інформації;

заснованих за участю юридичних або фізичних осіб, до сфери діяльності яких належить виробництво та постачання паперу, поліграфічного обладнання, технічних засобів мовлення.»

 

2. Контроль за виконанням рішення покласти  на постійну комісію районної ради з питань бюджету і комунальної власності. 

 

 

Голова районної ради                                                                С.КРУТІЙ


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь