Новини району

День партизанської слави

den_clavy

З нагоди відзначення 70-річчя партизанського руху в Україні та Дня партизанської слави 22 вересня у с.Довжик біля пам’ятника партизанам і підпільникам, що загинули у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, відбувся мітинг-ревієм за участі голови Житомирської районної ради Степаненка М.А., голови райдержадміністрації Кулика А.Є., першого заступника голови обласної ради Арешонкова В.Ю., першого заступника голови облдержадміністрації Олещенка М.М., голови районної ради ветеранів Ковальчука О.Г., керівництва Житомирської міської та Богунської і Корольовської районниї у м.Житомирі рад.

«Сьогодні ми з вами зібралися вшанувати подвиг партизанів і підпільників Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, їх неоціненний внесок у перемогу в найжорстокішій і найзапеклішій війні 20 століття та відзначити 70-у річницю з початку підпільно-партизанського руху в Україні у роки Великої Вітчизняної війни», - сказав М.А.Степаненко. «Цей день відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і життя. 6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території. За мужність і героїзм, виявлені в боротьбі з ворогом, 200 тисяч партизанів і підпільників нагороджено орденами і медалями, 223 з них визнані гідними звання Героя Радянського Союзу. Лилася кров, нищилися матеріальні й культурні цінності, духовні надбання народу. На бій ішли мобілізовані й добровольці, чоловіки, жінки, діти. Перша підпільна організація на території Житомирського району виникла на хуторі Віла біля нинішнього села Тетерівка у вересні 1941 року, а уже до кінця 1941 року у селах Нова Вигода, Гадзинка та Березина уже діяли іні підпільні групи. За час бойових дій на Житомирщині партизанські з’єднання та загони знищили 105 тисяч 815 гітлерівців, пустили під укіс і висадили в повітря 1 тисячу 216 ворожих ешелонів, знищили 13 тисяч 143 вагони, 86 залізничних та 477 шосейних мостів, 14 бронепоїздів, 120 танків, 1 тисячу 645 автомашин, багато зброї, боєприпасів, складів з продовольством та різними матеріалами. У братських могилах на території нашої області поховано близько 100 тисяч воїнів-визволителів. У цій братській могилі в Довжику поховано 10 тисяч комуністів, партизан, які були розстріляні німецько-фашистськими окупантами. Серед похованих і два Герої Радянського Союзу – Г.Шелушков та О.Бородій. Пам’ять про загиблих героїв вічна, як їхня юність, як їхня остання дорога, як мир, здобутий ними. Вона в серцях у кожного з нас. Вічна пам'ять героям, що загинули заради світлого майбуття. Низький уклін усім, кому вже три покоління українців вдячні за мирне небо, можливість будувати нову країну та формувати демократичне суспільство».

 

Учасники делегацій та учні загальноосвітніх шкіл району поклали квіти до пам’ятника партизанам і підпільникам та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

 

 

 

 

Ви тут: Головна Новини Новини району День партизанської слави