7-15-546 Про недопущення реалізації «Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року»

                                                                        герб

 У К Р А Ї Н А
ЖИТОМИРСЬКА РАЙОННА РАДА
РІШЕННЯ № 546
(п'ятнадцята сесія сьомого скликання)

від «22» грудня 2017 р.

Про недопущення реалізації
«Стратегії реформування
лісового господарства на
період до 2022 року»

Заслухавши звернення трудового колективу та профспілкового комітету Державного підприємства «Житомирське лісове господарство», керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», враховуючи рекомендації постійної комісії з питань розвитку агропромислового комплексу, земельних відносин та екології від 15.12.2017р., районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Схвалити текст звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Житомирської обласної ради, Житомирської обласної державної адміністрації про недопущення реалізації «Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року», схвалену 16 листопада 2017 року Кабінетом Міністрів України (додається).

2. Доручити голові районної ради Крутію С. Г. підписати та надіслати дане звернення адресатам.

Голова районної ради                               С. Г. Крутій

Верховній Раді України

Кабінету Міністрів України

Комітету Верховної Ради України
з питань екологічної політики,
природокористування
та ліквідації наслідків
Чорнобильської катастрофи

Житомирській обласній раді

Житомирській районній
державній адміністрації

З В Е Р Н Е Н Н Я
депутатів Житомирської районної ради 7 скликання
Житомирської області
про недопущення реалізації «Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року»

16 листопада 2017 року Кабінетом Міністрів України було схвалено «Стратегію реформування лісового господарства на період до 2022 року».
Проте, звертаємо вашу увагу, що дана Стратегія була схвалена не прозоро і суперечить інтересам ведення лісового господарства.
Працівники лісового господарства, обговоривши Стратегію, прийшли до висновку, що деякі окремі положення, зазначені в ній, негативно позначаться на лісовій галузі, а саме: погіршення як економічних так і соціальних наслідків та передача повноважень з місцевого на центральний рівень. Також просимо прислухатися до професійної лісової спільноти та громадськості, не допустити проведення економічно та юридично не обґрунтованих реформ, які призведуть до повної руйнації лісового господарства України.
Організація єдиної господарської структури, тобто схваленої Урядом Стратегії акціонерної компанії буде мати незворотні наслідки для України – можливу приватизацію державних лісів, монополізацію ресурсу та банкрутство деревообробного сектору, погіршення санітарного стану лісів, зубожіння сільського населення внаслідок масового скорочення штату лісогосподарського підприємства, втрата кваліфікованих спеціалістів тощо.
На сьогоднішній день на території Житомирського району свою діяльність здійснюють Державне підприємство «Житомирське лісове господарство» та Державне підприємство «Житомирський військовий лісгосп». ДП «Житомирський лісгосп» є одним із головних бюджетоутворюючих підприємств району, одним із основних платників податків та роботодавцем у сільських місцевостях. Підприємство та працівники лісової галузі працюють стабільно. Оптимізація управління призведе до значних втрат надходжень до державного, районного та місцевих бюджетів, а також скорочення штату лісгоспу, що сприятиме росту соціальної напруги серед працівників. У результаті усі податки, відрахування не залишаться у районі, а отже, територіальні громади будуть позбавлені фінансового забезпечення.
Вважаємо помилкою при реформуванні лісової галузі ліквідацію усіх лісгоспів, як юридичних осіб на базі існуючих лісогосподарських підприємств, створення єдиного господарського суб'єкта з централізацією усіх фінансових надходжень, монополізацією права на реалізацію продукції лісу та послуг, що суперечить курсу на децентралізацію влади. Внаслідок таких дій прибуткова галузь буде поставлена у невизначеність.
Реформування галузі має відбуватися з вивченням досвіду передових країн світу – Білорусії, Австрії, Болгарії, інших держав, які проводять якісне та ефективне господарювання у лісах. В Україні повинна існувати інституційна база для рівноправного функціонування державної, комунальної та приватної форм власності на ліси.
Враховуючи вищенаведене, у межах повноважень та компетенції, вимагаємо не допустити реалізації даної Стратегії, та вжити вичерпних заходів щодо її перегляду та проведення широкого громадського обговорення із залученням практикуючих фахівців та експертів лісової галузі та відпрацювати вибір моделі реформування з врахуванням усіх можливих ризиків, врахування потреб залежних від регіональних особливостей.

За дорученням депутатів
голова Житомирської районної ради С. Г. Крутій

Звернення ухвалено на 15 сесії
районної ради 7 скликання
від 22.12.2017р.,
рішення №546

Ви тут: Головна Документи VII скликання Рішення сесій 7-15-546 Про недопущення реалізації «Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року»