7-12-453 Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вирішення пільгового медичного забезпечення постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС громадян

                                                                        герб

 У К Р А Ї Н А
ЖИТОМИРСЬКА РАЙОННА РАДА
РІШЕННЯ № 453
дванадцята сесія сьомого скликання
від «04» серпня 2017 р.

Про звернення до Кабінету Міністрів України
щодо вирішення пільгового медичного
забезпечення постраждалих внаслідок
аварії на ЧАЕС громадян

Керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», враховуючи звернення депутатів та рекомендації постійних комісій з питань бюджету і комунальної власності від 28.07.2017р. та з гуманітарних питань, охорони здоров'я та соціального захисту населення від 01.08.2017р, районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Схвалити текст звернення до Кабінету Міністрів України щодо пільгового медичного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
2. Надіслати текст звернення до Кабінету Міністрів України.
3. Доручити голові районної ради підписати звернення.

Голова районної ради С. Г. Крутій

 

Кабінету Міністрів України

З В Е Р Н Е Н Н Я
депутатів Житомирської районної ради 7 скликання
до Кабінету Міністрів України
щодо пільгового
забезпечення лікарськими засобами громадян,
які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи


Ми, депутати Житомирської районної ради, вкрай стурбовані ситуацією, яка склалася у Житомирській області і, зокрема, Житомирському районі, стосовно пільгового медичного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у частині відпуску аптечними установами медикаментів за безплатними рецептами лікарів у зв'язку із набуттям чинності з 1 липня 2017 року постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.017 № 180 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».
Житомирщина належить до регіону, який найбільше постраждав від аварії на ЧАЕС. На її теренах проживає понад 258 тис. постраждалих, з яких 56 тис. дітей, 7,7 тис. ліквідаторів, тобто кожний п'ятий має статус громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них - понад триста ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, більше тисячі ста дорослих та понад півтисячі дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, проживають на території Житомирського району.
Вищезазначеною постановою затверджено новий Національний перелік основних лікарських засобів.
Слід зауважити, що даний перелік значно скорочено у порівнянні із переліком основних лікарських засобів, який діяв до 01.07.2017 року.
Згідно з ними безкоштовні та пільгові рецепти можуть виписуватися виключно на лікарські засоби, які включені до Національного переліку.
Оскільки пільгові рецепти можуть виписуватися виключно на лікарські засоби, які включені до Національного переліку, до депутатів органів місцевого самоврядування та органів місцевої влади надходять численні звернення від громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, щодо відмови аптечними установами у відпуску їм медикаментів за безкоштовними рецептами лікарів у зв'язку із відсутністю їх у Національному переліку основних лікарських засобів.
З метою зняття, у зв'язку із цим, соціальної напруги в районі, області стосовно забезпечення постраждалих від Чорнобильської катастрофи громадян ліками за безплатними рецептами лікарів та враховуючи, що пільгові рецепти можуть виписуватися на лікарські засоби, які включені лише до Національного переліку, просимо посприяти у вирішенні питання скасування зазначених змін чи відновлення в інший законний спосіб Національного переліку основних лікарських засобів, який діяв до 01.07.2017.

За дорученням депутатів

голова Житомирської районної ради                        С. Г. Крутій

Звернення ухвалено на 12 сесії районної ради 7 скликання 04.08.2017р., рішення № 453

Ви тут: Головна Документи VII скликання Рішення сесій 7-12-453 Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вирішення пільгового медичного забезпечення постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС громадян